NYSA I ZAPOMNIANE ZABYTKI ŚLĄSKA - 3 DNI
POLSKA - 3 / 4 dni
Nysa, Moszna, Głogówek, Paczków, Prudnik
Szczegóły oferty
25.04 - 27.04.2025
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator:
Kalkulacja
Oblicz cenę dla wybranej liczby osób
Terminy
Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.
25.04 - 27.04.2025 3 dni Autokar 1149 PLN 13.06 - 15.06.2025 3 dni Autokar 1199 PLN 26.08 - 28.08.2025 3 dni Autokar 1149 PLN 03.10 - 05.10.2025 3 dni Autokar 1199 PLNTermin potwierdzony przez organizatora.
Opis
Program:NYSA I ZAPOMNIANE ZABYTKI ŚLĄSKA - PACZKÓW, OTMUCHÓW, NYSA, PRUDNIK, MOSZNA
1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Paczkowa. Miasto nazywane jest polskim Carcassonne ze względu na zachowane do dziś średniowieczne mury miejskie wraz z wieżami bramnymi. Tuż za murami zachował się owiany licznymi legendami dom kata. Nad miastem góruje monumentalny kościół św. Jana Ewangelisty oraz renesansowa wieża ratusza. Okalające rynek kamieniczki reprezentują różne style, a najstarsze pochodzą z ok. 1500 roku. W starych budynkach gazowni miejskiej możemy zobaczyć zbiory Muzeum Gazownictwa. Przejazd do Otmuchowa. Przez stulecia było to ulubione miasto biskupów wrocławskich, którzy byli fundatorami zachowanego do dziś zamku z otaczającymi go murami, kościoła św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego czy ratusza. Pozostałością po murach miejskich jest wieża „Wróbla”. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień: po śniadaniu udamy się na zwiedzanie czterech miast leżących na pograniczu Dolnego i Górnego Śląska. Nysa przez kilkaset lat była stolicą Księstwa Biskupiego, a do dziś możemy podziwiać zachowany z tamtego okresu kościół św. Jakuba i św. Agnieszki, ratusz miejski czy dom Wagi Miejskiej. Pozostałościami dawnych murów miejskich są wieże Bramy Ziębickiej i Bramy Wrocławskiej. Ozdobą miasta jest barokowa fontanna Trytona wykuta ze śląskiego marmuru oraz piękna studnia z kunsztowną kutą kratą. W Prudniku dowiemy się o burzliwych losach tutejszego klasztoru franciszkanów, który był miejscem internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego. Głogówek był szczególnie popularny wśród polskich elit podczas potopu szwedzkiego. W manierystycznym zamku rezydował Jan Kazimierz ze swoją żoną Ludwiką Marią Gonzaga. W pobliżu zamku zobaczymy jedyną zachowaną bramę zwaną Zamkową i basztę strażniczo-więzienną. Swoistą ciekawostką architektoniczną jest domek loretański w kościele przy klasztorze franciszkanów. Wokół stojącego na rynku renesansowego ratusza zachowały się również zabytkowe kamieniczki. Leżące tuż przy granicy z Czechami Głuchołazy początkowo założone zostały jako warownia pogranicza. Od czasów średniowiecza zachował się układ urbanistyczny z rynkiem i fragmentami murów miejskich, kilkakrotnie przebudowywany kościół św. Wawrzyńca oraz staromiejskie kamieniczki. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Mosznej. Znajduje się tu jeden z najbardziej znanych zabytków ziemi opolskiej - „bajkowy” zamek rodu Tiele-Wincklerów z 99 wieżami, o którym krążą liczne legendy. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.
Świadczenia
Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 69 - 99 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2022 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Nysa, Polska
2. Moszna, Polska
3. Otmuchów, Polska
4. Głogówek, Polska
5. Prudnik, Polska
6. Głuchołazy, Polska
2. Moszna, Polska
3. Otmuchów, Polska
4. Głogówek, Polska
5. Prudnik, Polska
6. Głuchołazy, Polska
Komentarze