Rumunia 8 dni: Transylwania - Bukareszt - Trasa Transfogaraska
Kraje Bałkańskie
Szczegóły oferty
01.06 - 08.06.2025
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator:
Kalkulacja
Oblicz cenę dla wybranej liczby osób
Terminy
Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.
01.06 - 08.06.2025 8 dni Autokar 3218 PLN 29.06 - 06.07.2025 8 dni Autokar 3305 PLN 10.08 - 17.08.2025 8 dni Autokar 3392 PLN 14.09 - 21.09.2025 8 dni Autokar 3218 PLNOpis
Program:Trasa zagraniczna: Słowacja – Węgry – Rumunia: Kluż-Napoka (1 nocleg) – Turda – Sighisoara – ok. Braszowa (2 noclegi) – Bran – Prejmer – Braszów – Sinaia – Bukareszt (2 noclegi) – ok. Sybinu (1 nocleg) – Sybin – Alba Julia – Oradea (1 nocleg)
DZIEŃ 1:
Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Wyjazd w kierunku Rumunii przez Słowację i Węgry. Przejazd do Klużu (Cluj Napoca) – serca Siedmiogrodu – regionu o fascynującej historii i bogatej kulturze. Zwiedzanie pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, Kościoła Reformowanego, Rynku Węgierskiego z gotyckim kościołem św. Michała potężną wieżą, która dominuje nad panoramą miasta, domu narodzin króla Macieja Korwina (zewnątrz), Rynku Rumuńskiego z Operą i Katedrą Prawosławną. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 1100 km.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Turdy. Zwiedzanie kopalni soli Salina Turda – prawdziwe podziemne królestwo z labiryntami, jeziorami i oświetlonymi komnatami, które tworzą nieziemską atmosferę. Po południu wyjazd do Sighisoary, średniowiecznego miasta otoczonego murami. Spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami, podziwiając domy w pastelowych kolorach. To właśnie tutaj urodził się Wład Palownik – pierwowzór Drakuli. Zobaczymy jego dom, a także słynną Wieżę Zegarową, skąd rozciąga się panoramiczny widok na miasto, szkołę na wzgórzu, kościół na wzgórzu oraz Szkolne Schody. Przejazd w okolice Braszowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 300 km.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do Zamku Bran, który od wieków intryguje i przeraża. Nazywany Zamkiem Drakuli, ten średniowieczny fort obronny położony na skalnym wzniesieniu ma bogatą, choć niejednoznaczną historię. Spacerując po zamkowych komnatach, poczujemy tajemniczy nastrój gotyckich wnętrz i usłyszymy opowieści o jego mrocznych mieszkańcach. Przejazd do Prejmer – wieś saskich osadników z imponującą XV w. twierdzą, w środku której wznosi się XIII w. gotycki kościół (UNESCO), twierdza nazywana „chłopskim zamkiem”. Zwiedzanie Braszowa – jednego z najpiękniejszych miast w Transylwanii. Stare Miasto m.in.: Plac Stafanui z Miejskim Ratuszem, gotycki Czarny Kościół, brama Schei. Powrót do hotelu w okolicy Braszowa. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 100 km.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wyjazd do Sinai – to popularna miejscowość wypoczynkowa, perełka Karpat. Zwiedzanie słynnej letniej rezydencji króla Rumunii Karola I – niezwykle eleganckiego Zamku Pelesz, położonego w bajecznej scenerii górskiej. Zamek jest arcydziełem architektury neorenesansowej, a wnętrza wypełniają dzieła sztuki, przepiękne freski i meble z całego świata. To jedno z najbardziej luksusowych i malowniczych miejsc w Rumunii. Następnie przejazd do Bukaresztu, dynamicznej stolicy kraju. Po południu zobaczymy Pałac Parlamentu, drugi największy budynek na świecie, będący symbolem potęgi reżimu Ceausescu. Odwiedzimy także historyczne centrum miasta, pełne uroczych kawiarni i restauracji, gdzie dawna chwała Bukaresztu – znanego niegdyś jako „Mały Paryż” – jest wciąż widoczna. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 200 km.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Rumunii, m.in.: majestatyczne Ateneum Rumuńskie - perła neoklasycznej architektury, będącej symbolem kulturalnym miasta. Następnie odwiedzimy Pałac Królewski, obecnie Muzeum Narodowe, gdzie zobaczymy bogatą kolekcję rumuńskiej sztuki. Spacerując ulicami miasta, napotkamy liczne kontrasty – monumentalne budynki z czasów komunistycznych przeplatają się z odrestaurowanymi kamienicami z okresu międzywojennego. Bukareszt to miasto o bogatej, złożonej historii, pełne intrygujących zakamarków i pięknych parków. Rumuńska regionalna kolacja. Powrót do hotelu, noceg. Trasa ok. 30 km.
DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wyjazd do Curtea de Arges, dawnej stolicy Wołoszczyzny. Zwiedzanie Cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej, jednego z najważniejszych miejsc sakralnych w Rumunii, z pięknymi freskami i grobowcami królów Rumunii. Następnie przejazd spektakularną trasę Transfogaraską (zależy od dostępności przejazdu), która wiedzie przez zapierające dech w piersiach szczyty Karpat. To jedna z najbardziej widowiskowych dróg w Europie, pełna serpentyn, tuneli i wodospadów. Przejazd w okolice Sybinu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 330 km.
DZIEŃ 7:
Śniadanie. Zwiedzanie Sybinu – jednego z najpiękniejszych miast Transylwanii, z jego imponującymi średniowiecznymi fortyfikacjami i gotycką katedrą, słynącego z budynków z „oczami”. W programie: Stare Miasto, ratusz z VI w., katedra, żelazny Most Kłamców – według tradycji, jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić. Wyjazd do Alby Julii – jednej ze stolic Siedmiogrodu. Miasto, które odegrało kluczową rolę w historii Rumunii. Jego twierdza w kształcie gwiazdy to jeden z najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Europie. Zobaczymy także Katedrę Koronacyjną, miejsce koronacji królów Rumunii, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę oraz Izabela Jagiellonka, córka Zygmunta Starego. Wyjazd w okolice Oradei. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 350 km.
DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wyjazd do Oradei, czyli Wielkiego Waradynu. Zwiedzanie starówki, m.in.: cerkiew z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, największa katedra barokowa w Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława z 1390 roku. Wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych. Uwaga! Powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 950 km.
Całość trasy: ok. 3400 km.
Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Sprawdź opcję podróży samolotem na www.pbpo.pl
CENA IMPREZY OBEJMUJE:
• przejazd autokarem turystycznym (dvd, klimatyzacja, wc)
• 7 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 7 śniadań i 6 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP* 40.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) *CP - zaostrzenie choroby przewlekłej - w standardzie ubezpieczenia
DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu: 245 EUR/os. (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, tradycyjna rumuńska kolacja, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne, graniczne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
• Turystyczny Fundusz Pomocowy: 10 zł/os.
DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1-osobowego: 900 zł
WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 30 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana autokarem standardowym (dvd, klimatyzacja, wc).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Kluż-Napoka, Rumunia
2. Turda, Rumunia
3. Sighisoara, Rumunia
4. Braszów, Rumunia
5. Bran, Rumunia
6. Prejmer, Rumunia
7. Sinaia, Rumunia
8. Bukareszt, Rumunia
9. Sybin, Rumunia
10. Alba Iulia, Rumunia
11. Oradea, Rumunia
2. Turda, Rumunia
3. Sighisoara, Rumunia
4. Braszów, Rumunia
5. Bran, Rumunia
6. Prejmer, Rumunia
7. Sinaia, Rumunia
8. Bukareszt, Rumunia
9. Sybin, Rumunia
10. Alba Iulia, Rumunia
11. Oradea, Rumunia
Komentarze