TATRY - PIENINY - 4 DNI
POLSKA - 3 / 4 dni
Zakopane, Szczawnica, Czorsztyn
Szczegóły oferty
03.04 - 06.04.2025
autokar
2 posiłki
2 osoby
Organizator:
Kalkulacja
Oblicz cenę dla wybranej liczby osób
Terminy
Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.
03.04 - 06.04.2025 4 dni Autokar 1499 PLN 07.06 - 10.06.2025 4 dni Autokar 1599 PLN 19.08 - 22.08.2025 4 dni Autokar 1649 PLN 18.09 - 21.09.2025 4 dni Autokar 1599 PLN 27.11 - 30.11.2025 4 dni Autokar 1549 PLNTermin potwierdzony przez organizatora.
Opis
Program:TATRY - PIENINY: ZAKOPANE, DĘBNO PODHALAŃSKIE, NIEDZICA, CZORSZTYN, SZCZAWNICA
1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Zakopanego. Miasto od dawna nazywane jest nieformalnie zimową stolicą Polski, ale już w XIX wieku było ważnym ośrodkiem kulturalnym, z którym związanych było wiele postaci kultury polskiej. Z historią regionu oraz bogactwem kultury i przyrody Tatr i Podhala zapoznamy się podczas zwiedzania Muzeum Tatrzańskiego, które ma siedzibę w zabytkowym budynku w stylu zakopiańskim. Pierwszym domem w tym stylu była willa Koliba wybudowana dla Zygmunta Gnatowskiego. Miejscem szczególnym w historii Zakopanego jest cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowano około 250 osób zasłużonych dla miasta i Tatr. Prawie wszystkie nagrobki są niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Przed cmentarzem znajduje się najstarszy, drewniany zakopiański kościół, zwany kościołem księdza Stolarczyka. Pieszo lub kolejką linowo-terenową możemy dostać się na Gubałówkę, z której roztacza się piękna panorama Tatr. Podczas zwiedzania przyda się chwila odpoczynku w jednej z licznych kawiarni czy restauracji na Krupówkach. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień: po śniadaniu udamy się na spacer szlakiem turystycznym. Proponujemy trasy, które pokonają także mniej wprawieni piechurzy np. Doliną Kościeliską, Doliną Olczyską czy nad Morskie Oko (w zależności od warunków pogodowych). Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: po śniadaniu pojedziemy do Dębna Podhalańskiego. Ta niewielka podhalańska wieś słynna jest w świecie z cennego, drewnianego kościółka wpisanego na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Gotycki kościół św. Michała Archanioła powstał w XV wieku bez użycia gwoździ, a zachowane polichromie wzbudzają zachwyt turystów. Następnie udamy się w Pieniny. Dla chętnych proponujemy spływ pienińskim przełomem Dunajca na trasie Sromowce - Kąty do Szczawnicy (dodatkowo płatny, w terminie 27.11-30.11.2025 spływ przełomem Dunajca nie będzie realizowany). Szczawnica od ponad 150 lat jest znanym cenionym uzdrowiskiem. Zabudowa uzdrowiskowa miasta to cały kompleks starodawnych, niezwykłych budynków, które służą kuracjuszom i mieszkańcom miasta nieprzerwanie od czasów dwudziestolecia międzywojennego. Centrum części uzdrowiskowej wyznacza Park Górny, który stał się małym ogrodem botanicznym. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się nad Jezioro Czorsztyńskie, a właściwie nad zaporowy zbiornik wodny na Dunajcu. Dla turystów została udostępniona tama, ale istnieje też możliwość zwiedzania elektrowni. Na wysokim brzegu jeziora położony jest średniowieczny zamek Dunajec w Niedzicy, który w XIX wieku rozsławiły liczne i huczne bale urządzane w sali balowej, a sto lat później filmy kręcone na zamku. Po przeciwległej stronie, nad skarpą jeziora wznoszą się ruiny zamku w Czorsztynie, który za czasów Kazimierza Wielkiego był jednym z ważniejszych założeń obronnych w kraju. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.
Świadczenia
Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 3 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 3 obiadokolacje, 3 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP).Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 55 - 95 zł/os, dodatkowo wjazd kolejką na Gubałówkę 23 -29 zł/os, dodatkowo spływ Dunajcem ok. 69-103 zł/os - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.
Ważne: spływ przełomem Dunajca jest realizowany w terminach od kwietnia do pażdziernika ( listopad - marzec prrzerwa zimowa)
Inne:
Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego - wg cennika imprezy.
Dopłata do połączeń antenowych - wg cennika zamieszczonego w rozkładzie jazdy.
Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny imprezy).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.
1. Zakopane, Polska
2. Dębno Podhalańskie, Polska
3. Niedzica, Polska
4. Jezioro Czorsztyńskie, Polska
5. Czorsztyn, Polska
6. Szczawnica, Polska
2. Dębno Podhalańskie, Polska
3. Niedzica, Polska
4. Jezioro Czorsztyńskie, Polska
5. Czorsztyn, Polska
6. Szczawnica, Polska
Komentarze